본문바로가기

팝업레이어 알림


Free Board

제목 :

Италиански търговци на трюфели са арестуваните зрелищно в Пловдив

2024.05.05

ec514600a674402c469f379b7640b663.jpg Броят на ловците на трюфели у нас е на приливи и отливи, каза още Димитров. Проблемът е, че за тази дейност - създаването на плантации, не са предвидени каквито и да е субсидии, трюфелът не присъства в нито един закон като култура, обясни Димитров. Вярно е, че реколтата ще трябва да чака много дълго време (до 7 години). Някой направих по рецептата, други импровизирах, но важното е, че всички се оказаха много вкусни и ефектни. На хип-хоп партито едно момиче имаше рожден ден и всички се изкефиха и на трите вида. За да задоволим всички вкусови предпочитания, ние съчетахме вкуса на белия шоколад в комбинация с парченца Tuber Magnatum Pico и вкуса на черния шоколад с парченца Tuber Aestivum. Французите използват трюфелите в комбинация с яйца, картофи, месни ястия, пастети от гъши дроб, различни видове салати и предястия. Идеята за различните видове трюфели взех от блога La dolcetteria. Точна статистика за находищата на трюфели у нас няма, няма и данни за количествата изнасяни от нас за година. Това беше от мен за днес.


fde638299e9e3883f0db0c718b2d1527.jpg За мен лично от тези количества се получава най-балансиран вкус, но пак казвам, вие можете да експериментирате. Добре де, това все пак е блог за десерти, а аз го обърнах на монолог за руската салата. Толкова голяма, че аз не ограничавам консумацията й само по празниците, ами си присъства сравнително често в менюто ми. И следвайки добрата маркетингова стратегия на супермаркетите, аз мисля днес да ви изкуша с една по-здравословна рецепта. Най добрата температура за съхранение е от 2 до 7 градуса. Помагачи в това начинание са специално обучени кучета, които долавят специфичната миризма от узрелите трюфели, макар и те да са скрити под земята. От няколко години забелязвам, че супермаркетите имат една доста хитра стратегия през месец януари, а именно, че топ продуктите, които рекламират са разни фитнес дрехи или домашни уреди. Когато сте готови ги овалвате в още натурално какао или кокосови стърготини и готово! Оформете топчета и ги оваляйте в стърготини. Предлагаше се търсачите на ценните гъби да минават специален курс и едва след успешно положен изпит да получават правото да ги събират. Както и преди съм ви споделяла, рядко се намират хора, които да не обичат шоколад.


Знаете ли, че има български трюфели, които ухаят под земята на Балкана, Лудогорието, Шуменското плато и Странджа? Трюфелите растат под земята в близост до корените на определени дървета. Трюфелите са уникални гъби с невероятен аромат, който се използва за овкусяването на различни ястия. Трюфелите са с ниско съдържание на калории. В документите с невярно съдържание били вписвани роднини на обвиняемите и така се е имитирала търговска дейност. Опитните познавачи се ориентират по много интересен признак къде да търсят узрял трюфел - той образува кръгово петно около ствола на дървото. В него трябва да преобладават видовете дъб. Мястото трябва да бъде разположено на известно разстояние от други дървета, които могат да повлияят на растежа и развитието на трюфелите. Вече е ясно, че в България също се среща този вид гъба, която не отстъпва по качество на тези, които са познати на запад. Държавното обвинение разказва и разбитата схема, която е действала от януари миналата година до 22 юни тази година. С получената сума той закупувал трюфели от районите на Разград и Шумен. По делото е установено, че двамата италиански граждани всеки месец превеждали в българска банка голяма сума пари, след което посещавали България, за да изтеглят парите и ги предоставяли на българския гражданин.


След това посещавали България, за да изтеглят парите и ги предоставяли на българския си съучастник. Препоръчително е да се консумират 100 г гъби на седмица. От днес се връщам към редовния си график с по една рецепта на седмица. Тъй като продуктите се използват в суров вид без да минават термична обработка, можете да си правите каквито искате смеси. Моите сурови шоколадови трюфели стават бързо, могат да се съхраняват дълго и имат вълшебен вкус. Той придава на ястията познат вкус на гъби, обогатен с нотки на орехи или печени слънчогледови семки, а някой дори улавя аромата на шоколад. Отделно натрошете шоколада и заедно със сметаната разтопете в МВ или на водна баня. Също така се надявам да готвим заедно и през новата година! Искам да ви пожелая да сте много смели и любознателни, да сбъдвате мечтите си и да не се страхувате да покажете на света кои сте. Един трюфел може да изпълни с аромата си цяла стая за няколко минути.

photo-1487147264018-f937fba0c817?ixlib=rb-4.0.3

메뉴 및 하단 정보 건너뛰고 페이지 맨 위로 이동